Jakie korzyści daje prowadzenie programu partnerskiego w sieci afiliacyjnej

Jakie korzyści daje prowadzenie programu partnerskiego w sieci afiliacyjnej

Zastanawiasz się, jak podnieść sprzedaż swojego sklepu online? Odpowiedź jest prosta: wykorzystaj programy afiliacyjne do stworzenia szerokiej bazy wydawców, którzy zajmą się promocją wybranych produktów ze sklepu na własnych powierzchniach reklamowych w zamian za prowizję od sprzedaży. 

Jakie korzyści daje współpraca z siecią afiliacyjną?

Duża ilość wydawców w jednym miejscu

Blogerzy, serwisy tematyczne, porównywarki produktów, serwisy kuponowe… jest ich bardzo dużo w sieci, a codziennie rejestrują się nowi wydawcy, którzy są chętni promować Twój biznes w Internecie. Uruchamiając swój własny program partnerski w sieci afiliacyjnej, reklamodawca zyskuje dostęp do szerokiej bazy handlowców, którzy po akceptacji do programu afiliacyjnego rozpoczną promocję jego produktów. Reklamodawca nie traci czasu na szukanie wydawców, ponieważ zajmuje się tym sieć afiliacyjna. 

Promocja firmy w wielu miejscach jednocześnie

Wydawcy, nazywani również wirtualnymi handlowcami, promują produkty lub usługi reklamodawcy za pomocą narzędzi dostępnych w programach afiliacyjnych. Z tego względu oferta Twojej firmy pojawia się w różnych miejscach w sieci – na blogu, w mediach społecznościowych, serwisach rabatowych. 

Stały kontakt i pomoc dedykowanego opiekuna

Jeśli reklamodawca jest zainteresowany współpracą z wybranym wydawcą, który nie jest jeszcze zarejestrowany w systemie sieci afiliacyjnej, to wystarczy, że nawiąże kontakt z Affiliate Managerem, który pomoże wydawcy dołączyć do programu partnerskiego. Dedykowany opiekun pomaga również łączyć wydawców z najbardziej odpowiednimi dla nich programami afiliacyjnych i odwrotnie, ponieważ jest to podstawowy element współpracy partnerskiej. Specjalista ds. afiliacji może też podpowiedzieć, jakie działania zwiększą poziom konwersji w danym sklepie internetowym i z jakimi handlowcami warto nawiązać współpracę, aby marketing afiliacyjny rzeczywiście przyniósł oczekiwane efekty. 

Minimum formalności

Rozpoczynając współpracę z wybranym partnerem (wydawcą), reklamodawca nie musi podpisywać każdorazowo podpisywać nowej umowy czy ustalać warunków współpracy. Wszystko odbywa się automatycznie w systemie udostępnianych w ramach sieci afiliacyjnej. 

Wszelkie statystyki i rozliczenia w jednym miejscu

Statystyki na temat prowadzonych kampanii reklamowych są cały czas wyświetlane w panelu reklamodawcy. Wśród nich znajdują się szczegółowe dane dotyczące ruchu generowanego przez wydawcę i realizowanych transakcji. Reklamodawca może analizować działania wirtualnych handlowców w ujęciu zbiorczym, ale też w rozbiciu na każdego wydawcę. Każdą kampanię afiliacyjną może też w dowolnym momencie optymalizować. Dodatkowo wraz z końcem danego okresu rozliczeniowego wystawiana jest faktura zbiorcza, co eliminuje konieczność bezpośredniego rozliczania się z każdym wydawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *