Zarabianie w sieci – jakie możliwości dają sieci afiliacyjne

Zarabianie w sieci - jakie możliwości dają sieci afiliacyjne

Zarabianie na swojej stronie internetowej jest możliwe m.in. dzięki afiliacji. Sieci afiliacyjne mogą być źródłem dochodu zarówno dla wydawców (bloger, influencer, użytkownik social mediów), jak i reklamodawców (sklepy internetowe, usługodawcy online). W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń czy limitów, ponieważ największe znaczenie ma tu wykorzystanie własnego potencjału.

Z jakich podmiotów składa się sieć afiliacyjna?

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów i wyjaśnimy, jakie możliwości dają sieci afiliacyjne, powinieneś poznać cztery główne podmioty tworzące rynek afiliacyjny:

  1. Reklamodawca – można go również nazwać zleceniodawcą, ponieważ deleguje wykonywanie działań marketingowych wydawcy przez sieci afiliacyjne i rozlicza się z nim za konkretne efekty
  2. Wydawca – poleca produkty lub usługi reklamodawcy na swojej stronie, udostępniając linki afiliacyjne. Otrzymuje prowizję za wykonanie określonej czynności (np. sprzedaż produktu)
  3. Klient – użytkownik strony internetowej wydawcy, który dokona akcji na tej stronie
  4. Sieci afiliacyjne – udostępniają platformę będącą łącznikiem pomiędzy wydawcami a reklamodawcami 

Jakie możliwości dają sieci afiliacyjne?

Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym modelom działań w sieci, które bardzo dobrze współgrają z sieciami afiliacyjnymi:

Recenzje 

Blog, strona internetowa, konto w mediach społecznościowych jest dobrym miejscem na realizację strategii affiliate marketing. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na zarabianie w internecie na polecaniu produktów, ponieważ z reguły tego typu witryny skupiają się na przekazaniu treści dotyczących produktów, których potrzebuje odbiorca. Autor recenzji prezentuje właściwości danego produktu, dzieli się swoją opinią i dołącza link afiliacyjny, który bezpośrednio przekieruje użytkownika do konkretnego produktu (najczęściej są to produkty fizyczne i elektroniczne, np. oprogramowanie komputerowe, e-book).

Finanse 

Sieci afiliacyjne skupiają się również wokół sektora finansowego. Jeśli specjalizujesz się w tematyce kredytów, lokat czy inwestycji, to jest to kolejny powód, dla którego warto pomyśleć o afiliacji. Bankowość internetowa w Polsce jest dobrze rozwinięta, dlatego również instytucje bankowe przystępują do programów partnerskich w charakterze reklamodawcy. W takim przypadku wydawca najczęściej zachęca użytkowników do założenia rachunku bankowego, z czego otrzymuje prowizję afiliacyjną. 

Gry przeglądarkowe 

W dzisiejszych czasach internet coraz bardziej angażuje użytkowników i jest dla nich formą rozrywki. Gry przeglądarkowe zdobyły już miliony fanów na całym świecie i trzymają się w dobrej kondycji. Udostępniając internautom selektywnie wybrane tytuły gier również możesz zarabiać na swojej stronie internetowej. Wystarczy, że polecisz odpowiednie gry w linkach afiliacyjnych – zapraszając graczy do rejestracji, otrzymasz prowizję od każdego z nich.

E-commerce

To model, z którym nasza sieć ParPay.pl mocno się utożsamia. Programy partnerskie wielu sklepów internetowych są na wyciągnięcie ręki każdego wydawcy, który dopiero zaczyna swoją przygodę z siecią afiliacyjną lub już zarabia w sieci. Co więcej, promując linki afiliacyjne możesz łączyć ze sobą produkty z różnych stron. Wystarczy tylko, że wcześniej przystąpić do wybranych programów partnerskich. Daje Ci to wiele możliwości, które na pewno uda Ci się dostosować do profilu prowadzonej działalności internetowej. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *